Me olemme mukana!

#näeNepsy ry - Tiina Jaakkola
Ael-Amiedu Oy - Maarit Puuperä
Agronomiliitto ry - Suvi Huttunen
Akavan Erityisalat - Satu Sahla-juvankoski
Aluehallintovirastot - Sonja Merta
Ami-säätiö - Annu Griñan
Ammattiliitto Pro - Maria Mäkynen
Ammattiopisto Livia - Katri Kauhanen
Ammattiopisto Luovi - Petri Hämäläinen
Arffman Oy - Pekka Väisänen
Arffman/Työhönvalmennus Keski-Suomi - Satu Korhonen
Auralan Setlementti ry/Auralan kansalaisopisto - Jenni Hanhilampi
Axxell - Maria Pettersson
Bildningsalliansen - Johanni Larjanko
BO työllisyyspalvelut - Sari Kukkula
BusinessOulu/Oulun seudun työllisyyden kuntakokeilu - Mia Pylkkönen
Careeria - Mari Siivonen
Careeria - Satu Tenhovirta
Centret för livslångt lärande vid Åbo Akademi - Mia Henriksson
Cimson Koulutuspalvelut - Päivi Ristolainen
CSC - Tieteen tietotekniikan keskus / Digivisio 2030 -hanke - Siiri Nousiainen
Demokraattinen sivistysliitto - Jiri Mäntysalo
Digi- ja väestötietovirasto - Riikka Forss
Edukai Oy - Marika Möttönen
Edusampo Oy - Terhi Toikkanen
eFace - Linda Paasikallio
Erilaisten oppijoiden liitto - Tanja Airaksinen
Erilaisten oppijoiden liitto ry - Tiia Popovic
Espoon kaupunki, Työllisyys Espoo - Emma Aalto
Etelä-Karjalan kansalaisopisto - Kaisa Leinonen
Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto - Sari Leppänen
Etelä-Pohjanmaan TE-toimisto - Heli Peltoniemi
Etelä-Savon ELY - Tuire Saarinen
Etelä-Savon ELY - Tuija Toivakainen
Etelä-Savon ELY-keskus/ Uudet Kasvot -hanke - Meeri Kanula
Etelä-Savon Koulutus Oy - Kristiina Leso
Etelä-Suomen Klubitalot ESKOT ry - Tanja Kivikoski
Etelä-Suomen Klubitalot ESKOT ry - Heidi Kokkonen
Etelä-Suomen Klubitalot ESKOT ry, Nurmijärven Klubitalo - Minna Hekkala
FITech-verkostoyliopisto - Maiju Torkkeli
Foredata Oy - Jaana Pitkänen
Forssan ammatti-intituutti/ Faktia Oy - Leea Kantelus
Foxie / Repo Work Oy - Anna Kilponen
Hämeen ammatti-instituutti - Terhi Mäkinen
Hämeen ammatti-instituutti - Soile Viljakka
Hämeen ELY-keskus - Teea Lyytikäinen
Hämeenlinnan Kaupunki - Laura Latomäki
Harjulan Setlementti - Anna Mäkelä
Hausjärven kunta - Mia Pätsi
Helsingin kaupunki - Suvi Stejskal
Helsingin yliopisto - Anna Suutarla
Huhtasuon ASA ry - Heenna Autio
Humanistinen ammattikorkeakoulu - Jarmo Röksä
Humanistinen ammattikorkeakoulu - Karoliina Miettinen
HY+ (Helsingin yliopiston koulutus- ja kehittämispalvelut) - Saara Kankainen
Hyria koulutus Oy - Liisa Nuutinen
ICHY Ninni Villgren - Ninni Villgren
Iisalmen kaupunki - Mirja Iskanius
Iisalmen kaupunki/Ketterää osaamista -hanke - Sari Turpeinen
Ilmarinen - Tiina Piensoho
Into - etsivä nuorisotyö ja työpajatoiminta ry - Peter Pahlman
Jamk ammatillinen opettajakorkeakoulu - Auli Sesay
Järvenpään kaupunki - Jenni Juvonen
Järvi-Saimaan kansalaisopisto - Anne Partanen
Järvilakeuden kansalaisopisto - Maaria Koivula-talkkari
Joensuun kaupunki/työllisyyspalvelut - Hanne Hynynen
Joensuun työllisyyspalvelut / Taitamo - Olli Vainionpää
Jyränkölän Setlementti - Sirkka Suomi
Jyvälän kansalaisopisto - Gila Heimonen
Jyvälän Setlementti ry - Elina Rios
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia - Minna Kaukonen
Jyväskylän työllisyyspalvelut - Emma Saaranen
Kaakkois-Suomen amk - Kirsi Purhonen
Kaakkois-Suomen AMK - Mari Maunula
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu - Elisa De boer
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu - Emmi Nykänen
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu - Kati Hoffren
Kaakkois-Suomen ELY-keskuksen Työelämän monimuotoisuudella tuloksiin -aluehanke - Anu Svensk
Kaakkois-Suomen ELY-keskus - Tarja Kähärä
Kaakkois-Suomen ELY-keskus - Ritva Kaikkonen
Kajaanin kaupunki/Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitos/Kainuun ammattiopisto - Maija Vuorinen
Kalliolan kansalaisopisto - Minna Lankinen
Kansalaisareena ry - Liisa Kontunen
Kansalaisopisto - Satu Haarala
Kansalaisopistojen liitto - Henri Piirainen
Kansalaisopistojen liitto KoL, Medborgarinstitutens förbund MiF ry - Virpi Vedenkannas
Kansallinen koulutuksen arviointikeskus - Violetta Tervo
Kansanvalistusseurasäätiö, Kvs - Mia Talikka
Karelia-ammattikorkeakoulu - Salla Anttila
Karelia-ammattikorkeakoulu - Anne Prepula
Karriärcenter Arabia - Carl Stjernberg
Kaukametsän opisto - Eeva-maria Nivalainen
Kaupan liitto - Moona Naakka
Keravan opisto - Leena Huovinen
Keski-Suomen TE-toimisto - Anna-kaisa Räsänen
Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki ry - Katri Karjula
Keskinäinen Eläkeyhtiö Ilmarinen - Kristiina Halonen
KeskiSuomen Yhteisöjen Tuki ry / PAIKKO - Kirsi Hiekkala
Ketterää osaamista -hanke - Heli Antila
Keva - Marjaana Vuori
Kiinteistöalan Koulutussäätiö sr - Virpi Slotte
Kiinteistötyönantajat ry - Tiia Brax
Kiinteistötyönantajat ry - Katariina Mäkelä
Kiteen lukio - Sirpa Kostamo
Kiuruveden Varapäre ry - Johanna Kainulainen
Kivalo-opisto - Viktoria Karvonen
Kohti Oppisopimusta -pilotti /Etelä-Pohjanmaan TE-toimisto - Riikka Ilves
Kokoamo - Hilma Heikkinen
Kooppi asiantuntijapalvelut - Reetta Paloheimo
Kotkan-Haminan seudun koulutuskuntayhtymä/Yrityspalvelut - Annu Jokela-ylipiha
Koulutuskeskus Brahe - Sari Alajoki
Koulutuskuntayhtymä OSAO - Virpi Spangar
Kouvolan kansalaisopisto - Tiina Kirvesniemi
Kpedu - Merja Kivelä
Kulttuuri- ja taidealan keskusjärjestö KULTA ry - Rosa Meriläinen
Kuntien Tiera Oy - Susanna Ketola
Kuopion kaupunki, työllisyyspalvelu, Navigaattori - Riikka Nissinen
Kuopion Setlementti Puijola, Kompassi - Hanne Hämäläinen
Kurikan kansalaisopisto - Kristiina Väliniemi
Kuusamo-opisto - Eila Pulkkinen
KYT ry/PAIKKO - Susanna Uusitalo
Lapin ELY-keskus - Päivi Holopainen
Lapin yliopisto, koulutus- ja kehittämispalvelut - Heikki Pantsar
Laptuote-säätiö sr - Milja Littow
Lapuan kansalaisopisto - Anna-kaarina Perko
Laukaan kansalaisopisto - Marjut Penttinen
Laurea-amk - Pauliina Nurkka
Leader Viisari - Päivi Hakkarainen
LHKK - Anni Hult
Lievestuoreen kansalaisopisto - Minja Niiranen
Lihastautiliitto ry - Janne Ansaharju
Linnalan Setlementti ry - Anna-kristiina Mikkonen
Live-säätiö - Liisa Metsola
Live-säätiö - Heli Rojo
Lopen kunta - Mia Pätsi
Maailmalle.net - Anu Lähde
Maaseudun Sivistysliitto - Merja Karjalainen
Mäntyharjun kansalaisopisto - Jari Hautamäki
Merijärven kunta - Marjo Nahkala
Meriva sr - Outi Hedemäki-kantola
Metsäkylän perinnekäsityö-, kulttuuri- ja liikuntayhdistys ry - Aini Vääräniemi
Mixed Finns ry - Alice Jäske
Moniheli Ry - Artem Kuosti
MunJob Oy - Janne Kyllönen
Neuroliitto ry - Marju Teinikivi
OAMK, AMOK - Lotta Pakanen
Ohjaamo Olkkari/ Essote - Elina Niiranen
Ohjaamo Pori - Kristiina Jussila
Omnia - Kirsi Siira
opetus- ja kulttuuriministeriö - Jaana Luostarinen
Opetushallitus - Jenni Westö
Opetushallitus - Satu Ryynänen
Opetushallitus / Erasmus+ -ohjelma - Anna-maria Strengell
Opintokeskukset ry - Kukka-maaria Vuorikoski
Opintokeskus Kansalaisfoorumi - Anna Kirstinä
Opintokeskus Sivis - Carolina Rebhan
OppiJana-hanke - Kaisu Tuominen
Oppiva Invest Oy - Sanja Mursu
OsaajaKS-palveluketju - Maarit Viljakainen
Osaamiskeskus Kentauri - Elisa Rasinkangas
OSAO / Oulun osaamiskeskus - Saija Taivalmäki
Osuvakoulutus Oy - Henna Kantola
Otsolan kansalaisopisto - Sanna Kuusisto
Oulu-opisto - Outi Lohi
Pääkaupunkiseudun urheiluakatemia Urhea - Anna Kirjavainen
Päijät-Hämeen sivistyspalveluiden seudullinen kehittäminen / Lahden kaupunki - Hanna-maria Partanen
Paltamon kunta/ kansalaisopisto - Anne Keränen
Pendola Oy | HemmaKoti® - Marika Pendolin
Pieksämäen Seutuopisto - Tiina Kerminen
Pirkan opisto - Eeva Suutari-saatsi
Pirkanmaan ELY-keskus - Sanna Kulmala
Pohjanmaan ELY-keskus - Anne-mari Ikola
Pohjis-Savon TE-toimisto - Henna Rissanen
Pohjois-Karjalan ELY-keskus - Tuukka Arosara
Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria - Anne Karppinen
Pohjois-Savon ELY-keskus - Kimmo Tiainen
Pohjois-Suomen aluehallintovirasto - Henry Lindgren
Pohjoismainen Filippiniläishoitajien Yhdistys Ry - Floro Cubelo
POK ELY - Aleksandra Nenakhova
Posion kansalaisopisto - Hannele Heinonen
ProAgria Keskusten Liitto - Krista Mikkonen
Raahe-opisto - Anna-maija Joensuu
Ranuan kansalaisopisto - Anitta Jaakola
Raudaskylän kristillinen opisto - Jaana Kyllönen
Rauman kaupunki/kansalaisopisto - Kristina Haavisto
Rikosseuraamuslaitos - Kati Sunimento
Roihuvuori-Seura - Linda Juntunen
SAK - Kirsi Rasinaho
Saranen Consulting - Pauliina Harrivaara
SASKY koulutuskuntayhtymä - Minnaliisa Lampi
Sasky/ Ketterää osaamista-hanke - Satu Riihinen
Satakunnan Kokoomusnaiset - Viliina Välimäki
Satakunnan TE-toimisto - Petra Ranta
Savonia-ammattikorkeakoulu - Marja Kopeli
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu - Anna-kaisa Koitto
Silta-Valmennusyhdistys ry - Mirja Laitinen
Simpelejärven opisto - Minna Karjunen
Sipoon kunta - Sipoon opisto - Joanna Kopra
Sivistystyönantajat - Annakaisa Tikkinen
Somero-opisto - Riitta Ryhtä
Stadin ammatti- ja aikuisopisto/ Nuorten työpajat - Johanna Ervasti
STEP - koulutus - Katja Lakojoki-karhu
STEP-opintokeskus - Hanna Pulkkinen
Stockmann Oy - Sanna Raiskio
STTK - Riina Nousiainen
Suomen 4H-liitto - Hilkka Näse
Suomen Ammattiakatemia Oy - Miia Pietilä
Suomen kääntäjien ja tulkkien liitto - Maarit Laitinen
Suomen Kansanopistoyhdistys ry - Erja Veivo
Suomen kasvukäytävä - Tapio Huttula
Suomen Kuurosokeat ry - Anne Metsäpuro
Suomen Lakimiesliitto - Jenni Tuomainen
Suomen Lukiolaisten Liitto - Aliisa Toivanen
Suomen Partiolaiset - Annina Kainu
Suomen Partiolaiset - Finlands Scouter ry - Matilda Kälvinmäki
Suomen Terveydenhoitajaliitto STHL ry - Terhi Vaittinen
Suomen Yrittäjäopisto - Sanna Möller-aaltonen
Suomen Yrittäjät - Marja Vartiainen
Taide- ja kulttuurialan ammattijärjestö TAKU ry - Riikka Harmaala
Taivalkosken kansalaisopisto - Kati Koivukangas
Tamk tree - Johanna Koivulampi-howard
Tampereen kaupugin työllisyys- ja kasvupalvelut - Hanna Kirmanen
Tampereen kaupungin työllisyys- ja kasvupalvelut/KIERTO-hanke - Riina Hiipakka-lahti
Tampereen yliopisto - Anne Korhonen
Tavata Global Oy - Kristina Mustonen
TE-asiakaspalvelukeskus/Koulutusneuvonta - Kirsti Karjalainen
Tehy ry - Tiina Vartiainen
The Orange Company Oy - Jarmo Hyökyvaara
The Orange Company Oy - Sonja Hyökyvaara
Tie Design - Suvi Ferraz
TIEKE Tietoyhteiskunnan kehittämiskeskus ry - Hanna Vuohelainen
TJS Opintokeskus - Tanu Heikkinen
Tornion kansalaisopisto - Arja Jaako
Tornion kansalaisopisto - Tarja Hooli
TSL TURKU - Merja Loukonen
TTS Työtehoseura - Oili Sinilehto
Tuusulanjärven klubitalo - Pirjo Redsven
Työ- ja elinkeinoministeriö - Teea Oja
Työ- ja elinkeinoministeriö - Jenni Larjomaa
Työeläkeyhtiö Varma - Pauliina Heiskanen
Työelämän Infopiste - Marika Nieminen
Työterveyslaitos - Maarit Hildén
Työttömien ay-jäsenten tukiyhdistys ry - Peppi Tervo-hiltula
Työväen Sivistysliitto - Katri Södet
Urasparraajat ry. - Anna-maria Strengell
Uudenmaan ELY-keskus - Henna Koivula
Uudenmaan TE-toimisto - Johanna Hurtig
Vaasan yliopisto, avoin yliopisto - Reetta Kungsbacka
Väestöliitto - Pilvi Aro-marques
Vahvuuttamo Oy - Sanna Wenström
Valkeakoski-opisto - Leena Sivonen-virkki
Valo-Valmennusyhdistys ry/Oppimispolut onnistumiseen -hanke - Henna Salminen
Vanhus- ja lähimmäispalvelun liitto VALLI ry - Johanna Roti
Vantaan kaupunki - Sanna Iranta
Vates-säätiö - Kaija Ray
Vuolteen opisto - Mira Talala
YES ry - Leea Simola